Który jest najbardziej przyjaznym bankiem

21 sierpnia 2014

Naprawa polskiej bankowości została przeprowadzona wraz z transformacją polityczno – gospodarczą, ponieważ tak naprawdę to dopiero wówczas na dobre zaczął w Polsce funkcjonować bankowość elektroniczna.

Zaściankowa bankowość polska odeszła do lamusa i teraz polskie banki zaczęła pracować normalnie. Mało tego największe polskie banki zaczęły powoli przejmować banki zagraniczne i tylko w pełni polskim bankiem jest tylko bank pko bp, no i spółdzielczość bankowa.

Poza tym na polskim rynku bankowym pojawiło się wiele zagranicznych banków co znacznie podniosło rywalizacje na tym rynku. Ale nigdy nie jest tak żeby nie mogło być lepiej bowiem jeżeli kiedyś banki cieszyły się dość dużym zaufaniem polskich klientów bankowych o tyle obecnie już tak dobrze nie jest a przyczyniły się do tego właśnie banki, które nie do końca są szczere w swych intencjach i nawet manipulują i swoimi produktami i usługami i klientami. Często takie manipulacje kończą się wysokimi karami, ale banków to nie zniechęca. Nie ulega wątpliwości, że starający się o produkty bankowe chcieliby mieć jak najlepsze lokaty bankowe jak najtańsze konta oraz kredyty bankowe i jak najkorzystniejsze usługi bankowe. Niestety nie zawsze można trafić na takie luksusy.

Niestety nie istnieje jeden ranking banków który być może nakierowałby klientów pod odpowiedni adres. Ale tak naprawdę jeden ranking banków niestety nie jest możliwy do zorganizowania ponieważ banki różne maja ofertę bankowe i jeżeli na przykład jeden bank ma najkorzystniejsze konta bankowe to drugi najwyżej oprocentowane lokaty a jeszcze inny najlepsze i najtańsze kredyty bankowe. Ale i różne też są rodzaje kredytów i jeżeli jeden bank ma korzystne kredyty gotówkowe i nie ma korzystnych ofert kredytów hipotecznych czy samochodowych. Taka jest bankowość nie tylko w Polsce ale również na świecie.

Nie ma jednego banku który byłby najlepszym bankiem ale można zorganizować ranking banków, który z nich jest najbardziej przyjaznym bankiem dla swoich klientów, bowiem tych niezbyt przyjaznych jest o wiele więcej.