W jakich bankomatach można wypłacić pieniadze bez prowizji, będąc w Alior Bank?

1 lipca 2015

KoJeśli dokonujemy wypłaty z „obcego” bankomatu lub bankomatu nieobjętego darmowymi wypłatami, za każdy pobór gotówki przyjdzie nam zapłacić. Sprawdźmy, w jakich bankomatach można wypłacić pieniądze bez prowizji, będąc w Alior Banku.

Korzystanie z karty debetowej, jaką otrzymuje każdy klient posiadający w danym banku konto osobiste, jest bardzo wygodną i korzystną opcją zarzadzania swoimi finansami. Za pośrednictwem karty bankomatowej nie tylko wypłacimy pieniądze, ale i uregulujemy należności za zrobione zakupy.

Skąd wypłacać za darmo?

Opcja wypłat z bankomatu daje użytkownikowi karty poniekąd poczucie wolności i swobody. Pozwala w sposób nieograniczony korzystać ze zgromadzonych na koncie środków. Schody zaczynają się, kiedy zamiast w bankomacie naszego banku, zaczniemy wypłacać gotówkę w obcych bankomatach. W takim przypadku za każdą wypłatę przyjdzie nam zapłacić.

Bankomaty Euronet

W szczegółowym cenniku banku Alior Bank każdy klient instytucji znajdzie szczegółowe informacje na temat bankomatów, w których gotówkę można podejmować całkowicie bezpłatnie. Poza rzecz jasna bankomatami rodzimymi, należącymi do banku, klienci instytucji zupełnie za darmo wypłacą środki w bankomatach Euronetu.

Bankomaty Planet Cash

W przypadku bankomatów Planet Cash, wielkość pobieranej prowizji (prowizja pobierana jest od każdej transakcji) zależna będzie od rodzaju konta osobistego, jakie dany klient posiada. I tak użytkownicy kont: konto wyższej jakości (z 5-letnią gwarancją), private banking,  konta alior rachunki bez opłat, konta alior rachunki bez opłat, a także konta walutowego mogą swobodnie i zupełnie za darmo dokonywać potrzebnych wypłat gotówki. W przypadku dwóch pozostałych kont osobistych (konto osobiste i konto rozsądne) każde pobranie zarówno w przypadku bankomatu Planet Cash, innych sieci, jak i innych banków, to koszt rzędu 3 złotych.

Bezpłatne bankomaty pod kilkoma warunkami

Jeśli jednak klient banku spełni określone w regulaminie i cenniku warunki, wypłaty ze wszystkich bankomatów będą całkowicie darmowe. Mowa tu o wpływie wynagrodzenia,  stypendium lub świadczeń ZUS na konto osobiste w banku w miesiącu innym niż miesiąc założenia ROR.

Poniżej zamieszczamy tabelę prowizji dla wypłat w poszczególnych bankomatach i w przypadku różnych kont osobistych

Konto

Wypłata w bankomacie banku

Wypłata w „obcym” bankomacie

Wypłata poza granicami kraju

Wypłata w Planet Cash

Wypłata w bankomacie Euronet

Opłaty za korzystanie z bankomatów w Alior Banku

Osobiste

0zł

3zł

0zł

3zł

0zł

Rozsądne

0zł

3 zł

0 zł

3zł

0zł

Wyższej Jakości

0zł

0 zł

0 zł

0zł

0zł

Private Banking

0zł

0 zł

0 zł

0 zł

0zł

Walutowe

0zł

5zł

5zł

0zł

0zł

 

Alior rachunek bez opłat

0zł

5zł

10zł

0zł

0zł