Credit Agricole podejmuje współpracę z John Deere Financial

22 kwietnia 2017

Bank Credit Agricole znany jest z przeróżnych inicjatyw finansowych, które mają na celu otwarcie się na potrzeby jak największej liczby klientów. W tym roku bank podjął współpracę z firmą John Deere Financial Polska, wspierając rolników.

Firma John Deere jest jednym z największych producentów maszyn rolniczych, budowlanych, a także przeznaczonych dla leśnictwa i pielęgnacji terenów zielonych. Na rynku istnieje już od 175 lat. W tym czasie nastąpiło wiele zmian — zarówno w samej strategii prowadzenia działalności, jak i w oferowanych produktach oraz usługach. Nowe możliwości otwierają nowe drogi rozwoju, dlatego firma stworzyła produkt finansowy umożliwiający klientom szybki zakup maszyn dopasowanych do potrzeb i możliwości gospodarstw.

Z firmą John Deere Financial współpracę podjął bank Credit Agricole, owocem czego są niskoprocentowe kredyty inwestycyjne na zakup maszyn rolniczych. Wiadomość ta ucieszy przede wszystkim rolników, którzy, chcąc zaopatrzyć się w nowoczesny sprzęt rolniczy, będą mogli liczyć na atrakcyjne kredyty. Warto przy tym zaznaczyć, że Polska to kolejny kraj, w którym Credit Agricole podejmuje współpracę z John Deere Financial. Wcześniej podobne umowy podpisane zostały we Włoszech oraz we Francji.

Z programu stworzonego przez obie instytucje skorzystać mogą jednak wyłącznie klienci autoryzowanych dealerów John Deere w Polsce. Każdy, kto spełnia powyższy warunek, otrzyma preferencyjną ofertę na rynku pożyczek. Istnieje bowiem możliwość otrzymania kredytu oprocentowanego nawet na 0 proc.

Kupujący, który zdecyduje się na sprzęt marki John Deere, może w jednym dniu złożyć zamówienie i wniosek kredytowy. Rozwiązanie takie znacznie przyspiesza wszelkie procedury — po niezbędnych formalnościach u dealera firmy John Deere Polska do kredytobiorcy zgłasza się doradca banku Credit Agricole, aby sfinalizować transakcję. Należy przy tym wspomnieć, iż rolnicy mogą w ten sposób nabyć potrzebne maszyny nie tylko na kredyt, lecz również wziąć je w leasing. Nowi partnerzy biznesowi obiecują, iż oferta skierowana do rolników będzie ciągle rozwijana.