Mobilny styl życia

30 czerwca 2012

Osoby, które nie są w posiadaniu określonej gotówki a marzą o czterech kółkach nie są w najciekawszej sytuacji. Impas pogłębia fakt, że kredyty również są dzisiaj nie tak dostępne jak jeszcze kilka lat temu. Zawsze możemy zasięgnąć finansowego wsparcia u rodziny czy przyjaciół. Jak jednak wiadomo oni również nie zawsze są nam w stanie pomóc. Gdzie znaleźć najtańsze auto na raty?

Mobilny styl życia mobilizuje nas dzisiaj do zakupu auta. Jeżeli masz dosyć jazdy codziennej autobusami bądź proszenia się rodziców o samochód pomyśl o własnym środku transportu. Dzisiaj samochód służy nam głównie do poruszania się z punktu A do punktu B. Dzięki temu szybciej możemy pozałatwiać nasze prywatne sprawy. Analizując czas potrzebny na przemieszczanie się zdecydowanie bardziej opłaca się samochód niż każdy inny środek transportu. Czas jak wiemy jest bowiem bezcenny. Do niedawna alternatywa kredytowania samochodu nie była najszczęśliwszym pomysłem ponieważ do dyspozycji klientów był jedynie kredyt gotówkowy. Jest on w takim kontekście zdecydowanie za drogi. Auto na raty może być dzisiaj finansowane zupełnie w inny sposób. Przykładem są kredyty samochodowe , które są wydawane przez kilka finansowych instytucji. Przykładem jest bank w , którym posiadamy nasz rachunek bankowy. Zanim zaczniemy sprawdzać inne alternatywy powinniśmy w pierwszej kolejności przeanalizować ofertę jaką oferuje nasz bank, z którym współpracujemy od kilku lat. Zanim przystąpimy do analizy powinniśmy znać pewien szczegół z bankowych prospektów. Chodzi mianowicie o to, ze auta używane czyli z tak zwanego rynku wtórnego

Są zdecydowanie droższe od tych oferowanych przez banki z rynku pierwotnego. Kolejnym ważnym faktem jest to, że możemy obniżyć ratę swojego kredytu za pośrednictwem zastawu auta.