Bank Pekao SA

 Bank Pekao SA finanse Paybaynet Bank Pekao SA. Jet w trakcie wdrażania nowego produktu, który ma usprawnić żywot jego klientów. Jest to instrument do płatności elektronicznych, który nazywa się PayByNet. Dzięki niemu konsument może pozwolić sobie na zakupy w internecie oraz płynne dokonywanie płatności internetowych. Chcesz przekonać się jak to działa? Zapraszamy do lektury!

Mimo kryzysu finansowego, wiele banków postanawia wbrew wielu opiniom, inwestować w swoje placówki. I tak : bank internetowy PKO BP postanowił w najbliższym czasie otworzyć kolejnych 800 placówek, Getin Bank zmienił profil działalności na Getin Up, i wprowadził intensywną kampanię, która kosztowała instytucję aż 200 MLN PLN. Banki staja na głowie, aby sprostać wymaganiom klientów. Do szeregu innowacyjnych banków dołączył niedawno również bank PKO SA, który za porozumieniem Krajowej Izby Rozliczeniowej postanowił wprowadzić nowy produkt. Ów produkt ma zachęcić nowych klientów do dołączenia do grona bankowych klientów oraz zachęcić bieżących klientów do korzystania z serwisu internetowego banku. PayByNet ma jeszcze jedną kluczową zaletę – dzięki niemu klient może dokonywać opłat związanych z administracją państwową. Bank ma podpisaną umowę z Platformą Usług Administracji Publicznej, co pozwala na takie działanie. Kiedy możemy korzystać z usługi? Odpowiedź brzmi krótko – zawsze. Chodzi bowiem o to, że ta platforma działa cały tydzień o każdej godzinie. Ponadto jest błyskawiczna. Dostarczenie kwoty jest niezwykle szybkie. Trwa to bowiem jedynie sesję bankową. Paybaynet nie jest tylko produktem banku PKO SA. Jednak to ten bank postanowił okrasić ten debiut sporą kampanią reklamową. Dzięki temu już tysiące nowych klientów postanowił zmienić swój bank na PKO SA. Czy był to słuszny krok – o tym przekonamy się za jakiś czas.

Zły czas na nowe inwestycje

Zły czas na nowe inwestycje kredyty inwestycje Wszyscy wiedzą, że to nie jest dobry czas na przeprowadzanie inwestycji, obojętnie jakie to są inwestycje i czego dotyczą. To nie jest dobry czas na inwestowanie na giełdzie czy też na rynku funduszy inwestycyjnych i to nie jest najlepszy czas na inwestowanie w rozwój firmy. Dlatego najczęściej inwestorzy nawet gdy maja pieniądze nie rozpoczynają teraz nowych inwestycji wiedząc jednocześnie, że wprawdzie w ofercie bankowej są kredyty inwestycyjny ale banki ich nie udzielają. Dlatego tez zamrażają swoje środki finansowe na przykład na lokatach bankowych oczekując lepszych czasów. Zresztą nie tylko firmy nie stawiają na kredyty inwestycyjne i nowe inwestycje również samorządy znacznie ograniczyły finansowanie nowych inwestycji co jest zrozumiałe ponieważ budżety się kurczą i nawet jeżeli są pieniądze z unii to trzeba jeszcze mieć wkład własny. Nie rozpoczynają też nowych inwestycji deweloperzy ponieważ banki jak wiadomo bardzo ograniczyły kredytowanie budowy nowych budynków, a deweloperom trudno jest nawet dokończyć już rozpoczęte budowy ponieważ tak trudno jest w bankach o kredyty inwestycyjne. Trzeba też powiedzieć o jeszcze jednej rzeczy, mianowicie są firmy które z bankami od dawna współpracują i mają jak najlepsze relacje i dla takich firm kredyty inwestycyjne są, tylko same firmy nie chcą takich kredytów brać, ponieważ w kryzysie nie rozpoczyna się nowych inwestycji. Ale takie firmy mogą i często biorą kredyty obrotowe, ponieważ jak już wspomnieliśmy maja dobre relacje z bankami więc nie muszą się o takie kredyty martwić. Tak więc wszyscy starają się przeczekać ten najgorszy okres, niestety nie wszystkim to się udaje bowiem jak wiadomo w roku ubiegłym zbankrutowało ponad 900 firm i wszystko wskazuje na to, że w tym roku niestety nie będzie lepiej. Ale skoro nie mamy na to wpływu trzeba ten czas po prostu przeczekać.